Lena Green Blog Zdjecie Zielona Strona Gotowania

Gdzie jesteś?

Witaj nieznajomy. Jeśli czytasz ten wpis oznacza to, że trafiłeś na mój blog. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć Gdzie tak naprawdę wylądowałeś? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Zacznę od przedstawienia się – Jestem Lena Green, miłośnik zdrowej i pełnej smaków kuchni wege, a Zielona Strona Gotowania to blog kulinarny, na którym znajdziesz o wiele więcej niż tylko same przepisy. Dlaczego?

Po pierwsze, dla mnie kuchnia roślinna to także: ochrona środowiska, zdrowy styl życia, jak i również bycie świadomym konsumentem. Osobiście, jeżeli mam wybór, sięgam po produkty jak najmniej przetworzone, bez GMO, ekologiczne i regionalne. W przypadku produktów takich jak kawa czy kakao wybieram także te z logiem FairTrade.

Po drugie, tworzę i opisuję roślinne przepisy, jednak wiele uwagi poświęcam też:
>>sprawdzonym technikom przygotowywania potraw,

>>sztuce przyprawiania,
>>czy też dzielę się kulinarnymi inspiracjami z moich podróży.
Nie uważam się oczywiście za speca od kuchni żadnego regionu świata i wiem też, że długa droga przede mną jako amatora gotowania. Tym nie mniej, kocham gotować i staram się robić to jak najświadomiej, dla tego też ufam, iż Zielona Strona Gotowania może być źródłem inspiracji zarówno dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w gotowaniu, jak i osób chcących poszerzyć swoje kulinarne horyzonty – osób, które podobnie jak ja, lubią próbować nowych rzeczy i nie boja się, że coś może nie wyjść za pierwszym razem:)

Po trzecie, gotowanie to tylko jedna z moich pasji. Do pełni życiowego szczęścia potrzebuję kontaktu z naturą, jak i trzymania swoich szarych komórek w rozruchu. W rezultacie, uchylam na blogu rąbka mojej kolekcji zdjęć przyrody, dzielę się też linkami do co ciekawszych filmów dokumentalnych, wykładów czy artykułów naukowych. Mam nadzieje, że taki styl bloga pomoże wszystkim tym, którzy tak jak ja, lubią i poznawać i rozumieć:)

Misja >>zachęcać pysznymi przepisami do kuchni roślinnej >> dzielić się wiedzą na temat wydobywania i podkreślania smaków w kuchni wegańskiej >> zwracać uwagę na etyczne aspekty wyborów konsumenckich >> zarażać miłością do przyrody i podróży>>

Zapraszam do przeszperania strony i dzielenia się przemyśleniami w komentarzach. Bardzo lubię się uczyć nowych rzeczy od innych i nie boję się też konstruktywnej krytyki – w końcu tylko ten kto próbuje, ma szanse na bycie lepszym, czy to kucharzem czy też człowiekiem:)

Ostrzeżenie końcoweliterówki i językowe zapożyczenia są tu wszędzie! ..Dysleksjo moja kochana, piękność twą w całej ozdobie, widzę i opisuję, bo zamieszanie mam dzięki tobie:) 

…Zapraszam do mojego bloga…
Lena Green
Miłośnik przyrody i mocnych smaków

Kliknij, żeby przejść do konta:
FACEBOOK
INSTAGRAM
Kontakt: ZielonaStronaGotowania@gmail.com